افغانستان
پنج شنبه, 23 اسد 1399

 

 

وحید عمر، مشاور ارشد رییس جمهور می‌گوید حکومت افغانستان با دیدگاه و برنامه‌ی واحد به گفتگوهای رو در رو با طالبان می‌رود.

مطالعه بیشتر...

امریکا در نظر دارد که حاجی بشیر نورزی، یکی از معروف‌ترین قاچاقبران بزرگ مواد مخدر را که سال‌ها از طالبان پشتی‌بانی مالی می‌کرد، از بند آزاد کند.

مطالعه بیشتر...

وزارت امور داخله می‌گوید طالبان مسلح در جریان دو هفته‌ی اخیر ۱۲۱ فرد ملکی را کشته و ۳۳۶ تن دیگر را زخمی کرده اند.

مطالعه بیشتر...

در نتیجه‌ی یک رویداد ترافیکی در ولایت بامیان پنج تن به شمول عروس و داماد جان باخته و چند تن دیگر زخمی شده اند.

مطالعه بیشتر...

شماری از فعالان رسانه‌یی، فعالان جامعه‌ی مدنی و شهروندان کشور می‌گویند که گفت‌وگوهای میان ‌افغانان نباید در پشت دروازه‌های بسته انجام شود و مردم باید در جریان این گفت‌وگوها قرار بگیرند.

مطالعه بیشتر...

آمارها نشان می‌دهد که از آغاز سال مالی تاکنون که نزدیک به هشت ماه می‌شود، بیش از ۳۰۰ تن در نتیجه‌ی سرازیر شدن سیلاب‌ها در کشور، جان باخته اند.

مطالعه بیشتر...

مدارک رسمی روسیه نشان میدهد که واکسین کرونای این کشور عوارض جانبی مانند تب، درد، و پندیدگی را به بار میاورد.

مطالعه بیشتر...

نشست کابینه حکومت در یک اقدام تازه فیصله کرده است که هزینه‌های میلیونی دولت برای رجال برجسته، کم از کم تا پنجاه درصد کاهش یابد.

مطالعه بیشتر...

نظامیان پاکستانی پس از موشک پراکنی‌های پسین در بخش‌های از ولایت کنر، اکنون در پنج ولسوالی این ولایت در خاک افغانستان حصار کشی را آغاز کرده اند.

مطالعه بیشتر...

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور فرمان‌ها رهایی  ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان و هم‌چنان تخفیف و عفو مجازات منسوبین نیروهای امنیتی افغان را شام دیروز دوشنبه امضا کرد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019