صحت
پنج شنبه, 23 اسد 1399

 

 

وزارت صحت عامه می‌گوید که گرچند شمار مبتلایان جدید کووید نوزده از حد اکثر ۷۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته‌ است؛ اما هنوز خطر این بیماری پابرجاست.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه می‌گوید پس از شیوع ویروس کرونا و توقف کمپاین تطبیق واکسین پولیو در کشور، آمار مثبت فلج اطفال نسبت به سال گذشته افزایش یافته و تنها در کمتر از هشت ماه نخست سال روان میلادی ۳۴ مورد مثبت به ثبت رسیده است.

مطالعه بیشتر...

حکومت افغانستان می‌گوید گروه ویژه‌یی را برای خاکسپاری جان باختگان ویروس کرونا شکل داده است.

مطالعه بیشتر...

بربنیاد آمارهای رسمی، در یک سال گذشته؛ بیماری سرطان لب و جوف دهن در مردان از بابت استفاده از نسوار و سیگار در رده نخست بیماری های سرطان در افغانستان قرار گرفته است.

مطالعه بیشتر...

طالبان فعالیت کارکنان بهداشتی به شمول برنامه واکسن فلج اطفال را درمناطق تحت اداره شان ممنون کردند.

مطالعه بیشتر...

بربنیاد یک تحقیق تازه دانشگاه آبیرتای سکاتلند، زنان که مشتاق رهبر شدن استند باید لب سیرین کم و ریمل مناسب بزنند و از آرایش غلیظ بپرهیزند.

مطالعه بیشتر...

بیمارستان صدبستر چاریکار خبرداده است که یک نوزاد با چهره پیرگونه که یک نوع بیماری نادر است، در این بیمارستان به دنیا آمد.

مطالعه بیشتر...

بربنیاد گزارش تازه یونیسف ٬ بلندترین آمار مرگ و میر را کودکان نوزاد در فقیرترین کشورهای مثل افغانستان٬ پاکستان و برخی کشورهای افریقای جنوبی دارند.

مطالعه بیشتر...

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی یافته‌هایش را از بررسی‌ ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه اعلام کرد.

مطالعه بیشتر...

پژوهش تازه‌ی دانشمندان چینایی نشان می‌دهد که نوشیدن چای داغ برای کسانی که سگرت می‌کشند، سبب رشد تومور مری می‌شود؛ در حالی که سگرت خود نیز از جمله‌ی عادت‌های سرطان‌زا است.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019